Kolléganőm férje lelkesen vadászik, így a minap, amikor terítékre került egy szarvasborjú, én is a szerencsések közé tartoztam, akik kaptak ebből.
Nem is kellett több, mint várni a jó alkalomra és elkészíteni a finom burgundi marharagu alapján ezt az ételt szarvasból.
A húst nem pácoltam, mivel igen fiatal állatról volt szó, így csak felkockáztam, lisztben megforgattam és szalonnazsíron kisütöttem, ügyelve arra, hogy egyszerre ne tegyek sok húst az edénybe, mert akkor párolódik.
Aztán a visszamaradt zsíron megfonnyasztottam 2 nagy fej hagymát, 3 gerezd fokhagymát, visszatettem a húst, felöntöttem annyi húslevessel amennyi ellepte, és lassú tűzön hagytam forrni.
Időközben megtisztítottam a zöldségeket is, ízlés szerint sárgarépa, zellergumó, petrezselyem gyökér került bele, később meg még gomba is. A fűszerek közül só, bors, borókabogyó, kakukkfű, rozmaring ( egy kevés), babérlevél, oregano. Amikor már főtt egy órája, felöntöttem annyi száraz vörösborral amennyi elpárolgott közben ( kb 2 dl) és 150 fokos sütőben tovább folytattam a főzését. Kb 2 óra múlva hozzáadtam a negyedelt barna csiperke gombát is, még egyszer átkevertem finoman és 1 órát hagytam még a sütőben sülni.
Ekkor már látszott, hogy a szaftja testesedik, szép sűrű lesz az étel befejezésekor.
A zsemlegombóchoz felkockáztam a zsemléket, a sütőbe téve kevés olajjal meglocsolva megpirítottam őket. Ezt követően egy tálba szórtam, felöntöttem annyi tejjel, hogy azt beszívja és mégis megőrizze az állagát. 3 tojást hozzákevertem, sóztam, aprított petrezselyemzölddel megszórtam és annyi lisztet adta hozzá, hogy kézzel formázni lehessen a gombócokat. Lobogó sós vízben 5-6 perc alatt megfőttek.
A tálaláshoz tejfölt elkevertem kevés mustárral, ez kicsit pikáns ízt adott az ételnek, ezzel locsoltam meg.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése